Systemy przesuwne

Idealne do tarasów i balkonów

Oszczędność miejsca, komfort użytkowania, nowoczesny design

Nasze systemy przesuwne

HS

Okna balkonowe PODNOSZONO-PRZESUWNE wyposażone w nową generację okuć firmy GU. Innowacyjna technika wózków zastosowana w suwankach HS zapewnia lekki bieg skrzydła i cichą pracę. Zastosowane okucia umożliwiają uzyskanie małej szczeliny do wietrzenia lub całkowitego przesuwu skrzydła aż do maksymalnego otwarcia oraz opuszczenie skrzydła w dowolnym miejscu.

Wszystkie funkcje balkony suwane z okuciami GU są sterowane klamką. Klamka może występować w wersji obustronnej z wkładką cylindryczną. Wyraźnie zredukowany moment obrotu podczas obsługi klamki zapewnia łatwą obsługę dużych i ciężkich skrzydeł. Suwanka HS wyposażona jest w próg GU-thermostep.

PSK

Okna balkonowe UCHYLNO-PRZESUWNE wyposażone w okucia GU-mZ – z wymuszonym sterowaniem. Okucia te podczas zamykania dociskają skrzydło na całej szerokości i „odpychają” je podczas otwierania. Dzięki temu możliwe jest pewne funkcjonowanie nawet dużych i ciężkich elementów drzwi. Podczas zamykania skrzydło automatycznie przechodzi do pozycji uchyłu. Dzięki temu chronione jest przed najazdem w czasie wietrzenia. Innowacyjna technika wózków gwarantuje ich lekką pracę.

Skrzydła przesuwne ślizgają się precyzyjnie i lekko, osiągając wymagane pozycje. Klamki aluminiowe przyczyniają się do łatwej obsługi, sterują wszystkimi funkcjami: odryglowują zamknięcie centralne i odpychają skrzydło; odryglowują pozycję uchyłu; umożliwiają przesuw i dosunięcie skrzydła; dociskają skrzydło i równocześnie je zaryglowują; Okna balkonowe można wykonać z klamką zakluczoną lub obustronną. Możliwe jest osiągnięcie bezpieczeństwa podstawowego jako GU-standard oraz podwyższonego bezpieczeństwa – WK2.

Elementy bezpieczne sprawiają, że następuje ryglowanie obwodowe, antywłamaniowe i utrudniające wyważenie skrzydła przesuwnego.

blank

HARMONIJKA

Okno balkonowe SKŁADANO-PRZESUWNE w których zastosowana jest górna szyna bieżna. Zaletą takiego rozwiązanie jest w pozycji otwartej jest przesunięcie wszystkich skrzydeł składanych na bok przez co zajmują mało miejsca. Skrzydło przechodnie może być rozwieralne lub rozwieralno-uchylne i niezależnie od składanych daje się łatwo obsługiwać.

Funkcja skrzydła rozwieralno-uchylnego daje dodatkową możliwość wietrzenia w bezpiecznej pozycji uchyłu. Wyposażenie okna w prowadnice z 2 rolkami, jak również 4-rolkowy wózek, gwarantują lekką pracę skrzydeł składanych.

Obsługa klamki przy użyciu jednej ręki umożliwia proste zadziałanie elementów przesuwno-składanych. Na życzenie klienta, skrzydło czynne może być wyposażone w zasuwnicę zakluczoną i posiadać możliwość obustronnej obsługi. Harmonijka może składać się z trzech do siedmiu skrzydeł.