Strona główna > Oferta > Serwis > Instrukcja użytkowania

Instrukcja użytkowania

 

INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA STOLARKI

OKIENNEJ I DRZWIOWEJ FIRMY OKLAND

 

Okna firmy Okland wyposażone są w okucia obwiedniowe firmy GU. Przy klamce opuszczonej w dół okno jest zamknięte, gdy klamka jest w położeniu poziomym – okno jest otwarte, okno uchyla się poprzez obrót klamki do góry. Funkcję rozszczelnienia uzyskujemy obracając klamkę o 45°od poziomu w górę. Wszystkie operacje klamką należy dokonywać zawsze przy dociśniętym skrzydle do ramy. Nie należy manewrować klamką, gdy okno jest otwarte lub uchylone.

Nie można zamykać okna przy klamce opuszczonej lub podniesionej w górę. Może to spowodować uszkodzenie mechanizmu zamykania okna.

Aby zapewnić wieloletnie i niezawodne funkcjonowanie okien i drzwi należy: raz w roku sprawdzić położenie skrzydła względem ramy i naoliwić wszystkie elementy ruchome okuć. Prawidłowe ustawienie skrzydła dostosowujemy poprzez regulację zawiasów w płaszczyźnie poziomej i pionowej.

Do niezawodnego działania okuć konieczne jest przeprowadzenie co najmniej raz w roku następujących czynności:

  • smarowanie lub oliwienie wszystkich ruchomych części okuć oraz miejsc ryglowań
  • stosować wyłącznie smar lub olej bez zawartości kwasów i żywic
  • sprawdzać wszystkie ważne dla bezpieczeństwa części okuć w miejscach ich mocowania
  • w  miejscach podatnych na zużycie dokręcić śruby mocujące, ewentualnie wymienić uszkodzone elementy

Regulację okuć wykonywać wg załączonej do Karty Gwarancyjnej Instrukcji Regulacji Stolarki Okiennej oraz Instrukcji Regulacji Stolarki Drzwiowej BAKA PROTECT 3D.

Ramy okienne i drzwiowe (elementy drewniane) należy co najmniej 2 razy do roku konserwować specjalnymi preparatami do czyszczenia ram okiennych np. SIGMA Holzpflegemilch, GORI 690 mleczko do konserwacji, LAKMA – zestaw do pielęgnacji ram okien drewnianych i okuć. Do czyszczenia ram okiennych nie powinno stosować się płynów do czyszczenia szyb, gdyż zawierają SALMIAK szkodliwy dla powierzchni akrylowych. Do czyszczenia należy używać jedynie neutralnych środków czyszczących. Nie wolno używać środków z zawartością chloru, środków do szorowania oraz rozpuszczalników typu aceton lub nitro, które powodują zmatowienie powłoki.

W przypadku ponownego malowania zalecane jest stosowanie farb wodorozcieńczalnych akrylowych.

PAMIĘTAJ, aby w stolarce okiennej i drzwiowej nie :

  • obciążać skrzydła dodatkowym ciężarem
  • dociskać skrzydła do ościeża
  • zabezpieczać skrzydła przed zamknięciem poprzez klinowanie twardym przedmiotem
  • obciążać zawiasów przez zbyt gwałtowne otwieranie skrzydła, skutkiem czego może być wyłamanie zawiasów w oknie (np. przeciągi)

wykonanie: Netidea.pl
Strona główna | Mapa strony | Użytkownicy online: 14